تبلیغات
دانلود بهترین و نایاب ترین نرم افزارهای کم حجم


فایرفاکس ۴ و ۵ و ۶ و ۷ تا پایان ۲۰۱۱ خواهند آمد

تاریخ : دوشنبه 25 بهمن 1389 - موضوع : خبرهای داغ     نویسنده: حمیدرضا ضیایی   | نظرات ( )

بنیاد موزیلا در تازه ترین جلسه خود، نقشه راه توسعه ی مرورگر فایرفاکس را ترسیم نمود. نقشه راه شامل تصمیمات و سیاست های این بنیاد در زمینه تاریخ عرضه نسخه های آتی،نام آنها و امکانات و ویژگی های قابل ارائه در آنها می گردد.
مهمترین تصمیمات تازه موزیلا انتشار فایرفاکس ۷ در سال ۲۰۱۱ است. این در حالیست که کاربران ماههاست در انتظار Firefox 4 هستند و خبر انتشار مسلسل وار نسخه های ۵ و ۶ و ۷ ظرف ده ماه باقیمانده تا پایان سال ۲۰۱۱ میلادی خیلی عجیب و جالب توجه به نظر می رسد. بطور کلی فایرفاکس طی سالهای اخیر به عنوان مرورگری شناخته شده بود که توسعه دهندگانش بیشتر علاقمند به ارائه بروزرسانی های کوچک و متوسط برای یک نسخه اصلی بودند و هر نسخه اصلی در حکم یک تغییر کلی و اساسی در این مرورگر به شمار می رفت. شما را نمیدانم اما این عجله در انتشار نسخه ها من را یاد مرورگر گوگل کروم می اندازد :)
اما از این مورد که بگذریم خبر خوش این است که تیم توسعه فایرفاکس هدف اصلی خود در سال ۲۰۱۱ را بر روی سرعت پاسخگویی مرورگر به دستورات کاربران قرار داده است به گونه ای که مدت تاخیر حداکثر ۵۰ میلی ثانیه ای بین هر دستور کاربر و پاسخ از طرف مرورگر به عنوان یک هدف اصلی تعیین شده است. همچنین قرار است بخش مدیریت حساب های کاربری و اشتراک گذاری آسان F1 به عنوان امکانات پیشفرض در نسخه پنجم فایرفاکس ارائه شوند و در نهایت نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۷ نیز بصورت رسمی توسط این نسخه از فایرفاکس پشتیبانی خواهد شد.


نسخه ششم فایرفاکس بر روی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی جاوااسکریپت و پشتیبانی از OS X 10.7 متمرکز خواهد بود. در این نسخه با بروزرسانی موتور Gecko پشتیبانی بیشتری از CSS3 و HTML5 به عمل خواهد آمد.
در مورد نسخه هفتم هنوز لیست شفافی در دست نیست اما به نظر میرسد جداسازی پردازش هر زبانه در دستور کار تیم توسعه فایرفاکس باشد.

به نظر میرسد خبرهای جدید در مورد افزایش سهم گوگل کروم و انتشار قریب الوقوع نسخه جدید اینترنت اکسپلورر باعث افزایش فعالیت تیم توسعه فایرفاکس شده است و این به خودی خود خبر خوبی برای کاربران این مرورگر محبوب اینترنتی است.

نقشه راه مرورگر فایرفاکس را می توانید در این آدرس مشاهده کنید.


مشاهده ادامه مطلب فایرفاکس ۴ و ۵ و ۶ و ۷ تا پایان ۲۰۱۱ خواهند آمد
برچسب ها: فایرفاکس ۴ و ۵ و ۶ و ۷ تا پایان ۲۰۱۱ خواهند آمد ،

یافته های جدید در مورد استاكس نت

تاریخ : دوشنبه 25 بهمن 1389 - موضوع : خبرهای داغ     نویسنده: حمیدرضا ضیایی   | نظرات ( )

در گزارش جدید سایمانتك ادعا شده است كه پنج سازمان هدف اصلی استاكس نت بوده اند كه همگی آنها در ایران قرار دارند.
 
محققان سایمانتك ادعا می كنند كه هدف اصلی كرم استاكس‌نت، پنج سازمان مجزا بوده است كه همگی آنها در ایران قرار دارند و همچنین حملات از ژوئن 2009، یعنی چیزی بیش از یك سال قبل از شناسایی آن، آغاز شده است.
بنا به گفته سایمانتك اولین حمله استاكس‌نت در ژوئن 2009 اتفاق افتاده است، حمله بعدی در جولای همان سال و حملات بعدی در ماه های مارس، آوریل و می 2010 دنبال شده است. البته متخصصان مذكور اذعان می دارند كه تاریخ شروع حملات استاكس نت را از مدارك موجود تخمین زده اند.
شناسایی كرم استاكس‌نت اولین بار توسط یك شركت امنیتی كوچك به نام VirusBlokAda در بلاروس انجام شد، اما زمانی نگاه ‌ها را به خود جلب كرد كه مایكروسافت و زیمنس اعلام كردند كه كرم مذكور كامپیوترهای مبتنی بر ویندوزی را هدف قرار داده است كه سیستم های كنترل صنعتی بزرگ را هدایت می كنند.
سایمانتك تحقیق جدید خود را بر روی 12 هزار نمونه آلودگی انجام داده و مدعی است:

استاكس‌نت یك حمله هدفدار بر علیه پنج سازمان مختلف بوده است.

از این پنج سازمان، سه سازمان یك بار مورد حمله قرار گرفته، یك سازمان دو بار و یك سازمان دیگر، سه بار مورد حمله قرار گرفته است.

سازمان های مذكور در ژوئن 2009، جولای 2009، مارس 2010، آوریل 2010 و می 2010 مورد حمله قرار گرفته اند.

همه سازمان های مذكور در ایران واقع شده اند.

سه نسخه از استاكس نت (ژوئن 2009، آوریل 2010 و مارس 2010) شناسایی شده است و احتمالاً نسخه چهارمی نیز وجود دارد كه تا كنون شناسایی نشده است !


مشاهده ادامه مطلب یافته های جدید در مورد استاكس نت
برچسب ها: یافته های جدید در مورد استاكس نت ،